Prvý krát na Zumba hodine?

Ako by ste popísali lekciu niekomu, kto ju ešte nikdy neskúšal?

 

Zumba je tanečná fitness hodina, na ktorej sa budete cítiť ako na párty! Čaká Vás skvelá latinsko-americká a medzinárodná hudba, jednoduché tanečné pohyby a nával pozitívnej energie. Po odtancovanej hodine budete mať zaručene spotené tričko a obrovský úsmev na tvári.

 

Ako lekcia prebieha?

 

Na začiatku lekcie za rozcvičíme, zahrejeme a následne budeme striedať choreografie s rýchlejším a pomalším tempom, vďaka čomu využívame benefity intervalového tréningu a maximalizujeme tak spaľovanie kalórií. Choreografie sú jednoduché – nemusíte si ich pamätať, stačí nasledovať vizuálne pokyny inštruktora a nechať sa unášať vírom zábavy. Na konci lekcie sa skľudníme a nasleduje záverečný strečing.

 

Pro koho je Zumba najvhodnejšia? Je určená pre začiatočníkov alebo pokročilých?

 

Lekcia je určená pre všetkých, bez ohľadu na vek, kondíciu či tanečné skúsenosti. Pohyby si viete prispôsobiť vlastnému tempu a potrebám Vášho tela. Inštruktor vždy najskôr ukáže najjednoduchšiu variantu pohybu a neskôr pridá niečo navyše. Vy sami si tak môžete vybrať svoju úroveň náročnosti a intenzity.

 

Aké vybavenie alebo oblečenie by si mali účastníci priniesť?

 

Odporúčam si priniesť pohodlné športové oblečenie, pohodlné a pružné tenisky, uterák a vodu.

 

Čo ma najviac baví na vedení Zumba lekcií?  

 

Zumba fitness sa venujem už 18 rokov a stále ma to baví rovnako ako na prvej hodine, dokonca môžem povedať že ešte viac. Teší ma, že vďaka Zumba hodinám prinášam ľudom do života úsmev, radosť a pozitívnu energiu. Dnes je už všeobecne známe, že pravidelný pohyb je základom nielen fyzického, ale aj mentálneho zdravia. Pri tanci sa tieto benefity ešte znásobujú. Preto som veľmi vďačná, že vďaka Zumba hodinám pomáham ľudom „vytancovať stres a starosti“ čo prispieva k ich zdravšiemu a šťastnejšiemu životu.

 

Akú radu by ste dali niekomu, kto príde na Zumba hodinu prvý krát?

 

Tancuj ako by sa nikto nepozeral a uži si to naplno! Každá hodina je skvelá párty a ja sa na Vás vždy nesmierne teším!

 

Kontakt

Daniela Čavojec Česneková
daniela.cesnekova@zumbamail.com
00421 907 513 027

viac

Newsletter

Ak chcete dostávať najnovšie novinky, zadajte svoju e-mailovú adresu: